Výhled ze Štramberské trúby

Interhotel Tatra - ubytování v Lašské bráně v předhůří Beskyd

Ať už přijedete do Kopřivnice na obchodní jednání, konferenci, školení, či soukromě, rozhodně stojí za to prozkoumat ve volném čase i okolí Interhotelu Tatra. Poznejte Lašskou bránu a Podbeskydí. Kopřivnice a její okolí vás očaruje a okolní příroda vás nabije energií.

Značka Tatra jako symbol Kopřivnice

Když se řekne Kopřivnice, asi každému se jako první vybaví automobilka Tatra. Navštívit Kopřivnici a nenahlédnout do technického muzea TATRA, je s určitou mírou nadsázky, jako byste zde ani nebyl. Snad každého bez rozdílu věku nadchne nejucelenější sbírka věnovaná fenomenální automobilce značky TATRA. Obdivovat zde můžete první automobil “Präsident”, i další později vyrobené osobní a nákladní vozy, jejich podvozky a motory. Atmosféru dokreslují dobové fotografie, modely, designové návrhy a další rarity.

Část technického muzea je pak věnována jednomu z nejslavnějších kopřivnických rodáků. Emil Zátopek, nejslavnější český olympionik všech dob, má v muzeu vlastní expozici. Dozvíte se zde detaily z jeho života, prohlédnete si autentické fotografie, medaile a trofeje nejen jeho, ale také jeho ženy Dany Zátopkové. Shlédnete film, který trvá přesně 14 minut a 6 vteřin. Přesně za tolik minut totiž Emil Zátopek uběhl 5 km a vytvořil tím světový rekord.

Malebné městečko Štramberk

Příjemně si odpočinete procházkou do sousedního městečka. Štramberk okouzlí každého svou jedinečnou atmosférou, která na každého v úzkých uličkách mezi malebnými dřevěnými domečky dýchne. Dojdete-li až na náměstí a Štramberskou Trúbu – pozůstatek věže původního hradu ze 13. století – odměnou vám bude úchvatný výhled do okolí. Nedaleká štramberská jeskyně Šipka je významným nalezištěm čelisti neandrtálského dítěte. A v neposlední řadě doporučujeme návštěvu botanické zahrady v nedalekém starém vápencovém lomu. Při troše štěstí zde zahlédnete i vzácného motýla jasoně červenookého, který žije v České republice právě pouze na vrcholu štramberského vápencového vrchu Kotouč. A když už budete ve Štramberku, ochutnejte pravé medové Štramberské uši.

Freudův Příbor

Součástí takzvané “Lašské brány” je také město Příbor ležící 6 km severně od Kopřivnice. V tomto historickém městečku se narodil světoznámý psycholog Sigmund Freud. Kromě muzea umístěného v jeho rodném domě stojí za zastávku i pěkné náměstí s významnými renesančními a barokními stavbami nebo nedaleké revitalizované zahrady piaristického kláštera.

Vyberte si komfort za příznivé ceny

Rezervujte si již nyní ubytování v Interhotelu Tatra. Nedělejte kompromis a zvolte si pohodlí se vším všudy. Máte dotaz k našim službám a ubytování? Neváhejte a zeptejte se nás. Na recepci jsme vám k dispozici 24 hodin 7 dní v týdnu. Volejte na na +420 556 872 111 nebo 556 872 280 nebo nám napište na recepce@tatrahotel.cz nebo hotel@tatrahotel.cz.

Interhotel Tatra v Kopřivnici hodnocení

INTERHOTEL TATRA

Online rezervace